Kdo jsem?

Michaela Šimková

Vystudovala jsem Fakultu všeobecného lékařství v Praze a během studií absolvovala také základní výuku Tradiční Čínské medicíny u Sinobiologické společnosti.

Po skončení studií jsem pracovala jako lékařka v nemocnici v Českých Budějovicích a atestovala v oboru psychiatrie. Tradiční čínská medicína mi zůstala po dobu mé nemocniční praxe jen jako koníček a pomocná léčebná metoda pro příbuzenstvo a přátele.

V průběhu mateřské dovolené jsem se k ní ale postupně víc a víc vracela. Absolvovala jsem v té době také čtyřletý výcvik v Rodinné terapii se zaměřením na psychosomatická onemocnění, jež mi dal mnoho v mém osobním i profesním životě.

Nyní provozuji samostatnou praxi, kde hlavním těžištěm je hlavně důkladná diagnostika, která odhalí jak si stojí tělo i vaše duše, a dále individuální léčebná dietetika, bylinná terapie, akupunktura- t.č. hlavně ušní /celotělovou provozuje má kolegyně Ella Collin/ a psychosomatika.

Mým cílem je přirozeně propojit různé světy medicín a využít z nich to, co nabízejí. Snažím se býti terapeutem, který je schopen zahlédnout člověka ve všech jeho vrstvách - zkrátka celého.

Zásadní pro mě je individualita a konstituce každého jedince a tudíž i individuálně sestavená vhodná léčba, dieta i rada.

Chci vidět část fyzickou, duševní i duchovní... a tak jej i léčit.

©2009 - 2019 duse-telo.cz
vytvořeno v OCdesign.cz